Нд, 21.01.2018, 18.12.31
Ніжинський професійний аграрний ліцей
Привіт Гість | RSS
Головна сторінка | Методична робота | Реєстрація | Вхід
Основні події
Журнал [1]
Орбіта профтехосвіти
Новини ліцею [77]
Учнівське самоврядування [2]
Публічна інформація [1]
Меню сайту
Погода
Форма входу

       

Відкритий урок математики

24 січня 2017 року був проведений  відкритий урок математики викладача ІІ категорії Дейнеки Інни Павлівни, яка поділилась досвідом роботи над методичною проблемою «Використання інтерактивних прийомів для підвищення мотивації навчання». Колеги відмітили чітко продуману структуру уроку, його наповнення різними методами організації навчальної діяльності учнів, доцільним роздатковим матеріалом, побажали творчих успіхів.

Методичні канікули 2017

Колектив Ніжинського професійного аграрного ліцею плідно попрацював  на зимових канікулах. Згідно річного  плану роботи були проведені засідання методичних комісій, школи комп’ютерної грамотності,  педагогічні читання,  засідання педагогічної ради.

            Педагогічні читання у цьому році були присвячені  видатним педагогам Чернігівщини. Бо наша земля  дала плеяду видатних педагогів і діячів культури,  які  збагатили  вітчизняну  педагогічну  думку  і  науку,  внесли вагомий внесок у дидактику у концепції загальноосвітньої школи; сформулювали чимало пропозицій щодо умов навчання і виховання дітей; розвивали класно-урочну систему; вважали урок основною ланкою навчально-виховного процесу. Викладачі  та майстри виробничого навчання ліцею підготували цікаві доповіді  та презентації про життєвий шляхК. Ушинського, С. Русової, Х. Алчевської, Т. Лубенця, Г. Ващенка, М. Демкова, Г. Вороного, О. Кониського, П. Куліша. Присутні переглянули відеофільм «Софія Русова. Раз добром нагріте серце», який підготувала Н.М. Балабайко. Методист ліцею Рибак О.М. завершила педагогічні читання  словами  Софії Русової«Учитель, який передає дитині лише знання, - це ремісник; той, хто виховує характер – справжній митець своєї справи.”і побажала колегам творчого натхнення і плідної праці.

 

Дуже корисним для педагогів ліцею став майстер – клас «Як створити власний блог». На засіданні школи комп’ютерної грамотності її керівник   Н.М. Балабайко  розповіла і показала  відеофільм,  як  створити  блог на основі програми  Blogger, познайомила із змістом свого  блогу викладача математики та інформатики. Викладачі і майстри спробували створити власні блоги.

Койдан Н.М. провела  комп’ютерне тестування «Перевір свої  знання з англійської мови» серед викладачів ліцею.


          6 грудня 2016 року на базі нашого навчального закладу відбулось перше засідання обласної секції викладачів географії професійно-технічних навчальних закладів. Засідання проходило за програмою методичного семінару «Інноваційна географічна освіта: виховання креативності, нові методи і новий зміст».

Теоретичними даними з питань визначення типу креативності, креативних методів вивчення географії та їх характеристики, досвідом роботи з подолання помилок при розвитку креативності, визначення креативних можливостей учнів поділились викладачі Тамара Мороз (КПАЛ), Ольга Довгаль (ЩВПУЛГ), Віталій Рижий (ЧПЛП), Тетяна Денисенко (ДПАЛ), Ольга Калюжна (ЧПБЛ).

Викладач вищої категорії  Наталія Вікторівна  Остапець запросила у захоплюючу подорож до екзотичної країни Індії. Учні 1502 групи та гості ліцею ознайомились із економічно – географічним положенням країни, розглянули особливості природних умов та ресурсів, населення і господарства, познайомились з традиціями та звичаями індійського народу.Учасники секції  дали високу оцінку проведеному  уроку,на якому Наталія Вікторівна поділилась системою роботи з контурними картами на уроках географії.

             1 грудня 2016 року було проведено засідання Школи педагогічної майстерності практичний семінар на тему «Не втратити жодного учня». Ця проблема є досить актуальною для педагогічного колективу ліцею, бо  ідеалом сучасного навчання є особистість, визначальною рисою якої є не енциклопедично розвинена пам’ять, а гнучкий розум, швидка реакція на все нове, з добрими навичками, творчими здібностями й розвинутими потребами для пізнання та самостійної дії, постійним прагненням учитися, спостерігати, досліджувати. Але нажаль учні ліцею швидко втрачають інтерес до навчальної діяльності.

Учасники практичного семінару визначали причини втрати контингенту та шляхи його збереження. Методист ліцею Олена Рибак ознайомила з особливостями  впливу темпераменту учнів на рівень їх  навчальної  спроможності та використання  ефективних способів, прийомів,  методів, технологій, що сприяють результативній організації  навчального процесу із групами учнів різного рівня навченості.

Викладачі  ліцею, виконуючи вправу «Дерево успіху», поділились ефективними  прийомами і методами  актуалізації опорних знань та закріплення вивченого матеріалу для учнів групи ризику із власного досвіду роботи .

Голова методичної комісії класних керівників Наталія  Койдан ознайомила з порадами психологів щодо встановлення довіри класним керівником з підлітком, що перебуває у кризовому стані.

         

          

 10.11.2016 р.

До вершин майстерності 

                Відповідно до плану роботи навчального закладу та методичної комісії з підготовки слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв автотранспортних засобів та рихтувальників кузовів  10 листопада 2016 року був проведений відкритий урок виробничого навчання у групі 1505  майстром виробничого навчання  Єфановим   Максимом   Володимировичем.

                Тема уроку виробничого навчання: «Ремонт незначних пошкоджень кузова за допомогою спеціального інструмента (спотера)».       Методична мета: « Професійна спрямованість уроків виробничого навчання».

                Урок відвідали голова методичної комісії Гальченко О.М., викладач спеціальних дисциплін Грищенко В.М., майстри виробничого навчання Згода В.В., Пухно О.А., Поліщук А.В. та методист навчального закладу Кот Г.Г. Колеги позитивно оцінили хід проведення уроку, подачу навчального матеріалу з використанням інтерактивних технологій ,  засвоєння та закріплення учнями навчального  матеріалу.

                Урок пройшов на  високому професійному і методичному  рівні. Майстром були продемонстровані технічні прийоми ремонту пошкоджених ділянок кузова легкового автомобіля з допомогою спеціального обладнання - спотера.  Учні самостійно виконували вправи по ремонту деталей кузова з використанням різних пристосувань, що входять в комплект до спотера.

Відвідувачі уроку полишали його в захваті від почутого і побаченого.

 

        14 червня 2016 року на базі державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» відбулася планова  секція педагогічних працівників автомобільних професій. В роботі секції прийняли участь  педагогічні працівники  ПТНЗ області відповідного напрямку, методисти та керівництво ліцею. Метою даного заходу був обмін досвідом викладачів та майстрів виробничого навчання, зайнятих підготовкою водіїв автотранспортних засобів.

Учасники секції відвідали та обговорили відкритий урок теоретичного навчання з предмету « Основи безпеки руху та перша медична допомога», який провела викладач спеціальних дисциплін Гальченко Ольга Миколаївна. Тема уроку: «Проїзд пішохідних переходів», методична мета - «Оптимальне поєднання методів та засобів навчання з метою вдосконалення знань і умінь учнів». Колеги позитивно оцінили хід проведення уроку, подачу навчального матеріалу з використанням інтерактивних технологій , перевірку засвоєння учнями нового матеріалу.

У ході засідання  своїм  досвідом роботи поділився викладач спецдисциплін Карпусь Микола Григорович. Він розповів і наочно показав   використання проблемних ситуацій для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках теоретичного навчання з правил дорожнього руху. Майстер виробничого навчання Кривенко Олександр Дмитрович поділився досвідом співпраці викладачів теоретичного навчання та майстрів з індивідуального водіння автомобіля, для підвищення рівня підготовки кваліфікованих робітників даної професії.

Старший майстер Гальченко Віталій Андрійович показав учасникам секції навчально-виробничу базу закладу, ознайомив з плануванням та організацією навчально-виробничого процесу, а також  використанням майстрами виробничого навчання інноваційних технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках професійно-практичної підготовки.

Завідувач лабораторії професійної підготовки та виробничої діяльності НМЦ ПТО Чернігівської області  Науменко Микола Петрович проінформував присутніх про зміни в підході до підготовки водіїв автотранспортних засобів, про  вимоги до закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та кваліфікаційних вимог до спеціалістів, які здійснюють таку підготовку, про  внесені зміни  до Положення про навчально-виробничий процес у ПТНЗ.

Розгляд портфоліо педагогічних працівників ДНЗ «НПАЛ ЧО»

     23 березня 2016 року відбулося чергове засідання педагогічної ради державного навчального закладу «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області», на якому розглядалися планові питання із життя ліцею.

Одним із питань   було  - розгляд порт фоліо викладачів та майстрів,   які будуть атестуватися в цьому році.

10 педагогів продемонстрували перед своїми колегами підбірки власних матеріалів , структурованих в  «портфоліо педагогічного працівника».

Сучасному педагогу необхідно бути не лише професійно компетентним і творчо активним, але і конкурентоспроможним, здатним гідно позиціювати себе серед колег.

Такі заходи  дуже корисні для  ознайомлення з роботою  колег і стимулювання власних професійних кроків, народження нових ідей і стимулів для розвитку, опанування комп’ютерними та інтерактивними технологіями.

     2 лютого 2016 року  майстер виробничого навчання  Державного навчального закладу «Ніжинський  професійний аграрний ліцей Чернігівської  області»     Конопля Тетяна Миколаївна провела майстер - клас  «Дизайн сучасних зачісок».

На цей захід були запрошені працівники бібліотеки-філіалу № 2 Ніжинської ЦБС, їх колеги з інших бібліотек міста та працівники  НМЦ СССДМ.

      Завідуюча філії № 2 Івасенко Ніна Іванівна оформила книжкову виставку літератури  сучасних зачісок.

      Тетяна Миколаївна розповіла присутнім про догляд за волоссям різного типу, порекомендувала народні відновлювальні маски для волосся та відповіла на запитання дорослих і дітей.

      Учні – перукарі виконали зачіски з різного виду плетіння:  «Бант», «Колосок», «Риб’ячий хвіст» та ще багато інших технік плетіння буденних та святкових зачісок.

 Всі присутні після закінчення майстер - класу поверталися додому в гарному настрої, з гарними оригінальними зачісками.

 

Архів новин
Посилання

НМЦ ПТО

Блог методиста Рибак О.М.

Блог викладача Балабайко Н.М.

Сайт МОНУ

Сайт ЧВПУ

Сайт ЧВПУ ПО

Сайт Чернігівський центр ПТО

Сайт ЧПБЛ

Сайт ППЛ

Сайт НПЛПС

Сайт ДПАЛ

Сайт СновськеВПУЛГ

Сайт ЧПЛП

Сайт ІПАЛ

Сайт КПАЛ

Сайт СокПАЛ

Сайт ЧПЛДП

Сайт ПТУ №33 с.Мрин

Сайт СосПАЛ

Сайт ЧПЛЗТ

Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наші партнери
Copyright MyCorp © 2018