Нд, 25.08.2019, 07.23.32
Ніжинський професійний аграрний ліцей
Привіт Гість | RSS
Головна сторінка | профорієнтація | Реєстрація | Вхід
Основні події
Журнал [1]
Орбіта профтехосвіти
Новини ліцею [247]
Учнівське самоврядування [2]
Публічна інформація [1]
Меню сайту
Статистика
Погода
Форма входу

  


 

Шановні колеги!

     Навчальний рік плавно виходить на фінішну пряму. Настала пора активного пошуку Вашими випускниками майбутніх доріг у складному лабіринті дорослого життя. Зібраний із різних джерел пропонований матеріал , допоможе учням більш свідомо, завдяки Вашим мудрим порадам, обрати свою майбутню професію.

  

У житті доріг багато…  Яка з них твоя?

     Прекрасна пора молодість, але й відповідальна. Адже це пора вибору майбутньої  професії, а формула людського щастя надзвичайно проста: вірно обрана спеціальність забезпечить  насолоду від роботи і високий заробіток, що в свою чергу принесе спокій і добробут в сім'ю. Єдина умова – в обраній спеціальності ти повинен бути справжнім висококваліфікованим професіоналом. Поверхові знання та вміння (навіть при наявності будь-яких  дипломів) дадуть в кінці кінців протилежний результат. Наступне правило теж просте: людина досягне високих вершин лише у тій професії, яка подобається, де все вдається, що спонукає до постійного самовдосконалення й прагнення відточувати свою майстерність і розширювати компетентність.

     Тисячі разів доведено, що кожна людина при народженні разом з тілом і душею отримує і певні здібності. Відчути їх і правильно застосувати – це і є третім правилом успішності прожитого життя.
    Правила для вибору професії

     Правило перше: Професія повинна вам подобатись. Можливо, є дитяча мрія, можливо у вас вже є виражені здібності до чогось. Не зраджуйте їх, наполегливо ідіть до своєї мети. Психологи стверджують – «шосте почуття», або інтуїція підказує людині найправильніші рішення.

     А якщо ви ще не визначились?
     Правило друге: Разом з психологом, класним керівником здійсніть декілька професіограм, визначте свої нахили, здібності, тип темпераменту та сферу своєї людської діяльності. І вибирайте.
     А якщо вам байдуже, але батьки наполягають на подальшому навчанні?
     Правило третє: Не поспішайте. Спробуйте визначитись. Адже мова йде про своє подальше життя. Можна помилитись в одруженні, звичайно це певна трагедія, але все можна виправити. А ось обрати не свою професію це набагато серйозніше, адже витрачені значні кошти і 5-6 років навчання. Переучуватись буде або пізно, або не буде за що.
     Правило загальне: Обійдіть стороною ВНЗ із слабкою навчально-матеріальною базою, де так зване навчання, зводиться до збору коштів зі своїх студентів. Навчатися тут легко і диплом обіцяють «Міжнародного зразка», але користь від такого «навчання» обернено пропорційно вартості отриманого таким чином диплому. Пам’ятайте вислів генералісимуса О.В. Суворова: «Важко в навчанні – легко в бою». На роботу тепер приймають не з вулиці, а шляхом конкурсу, співбесіди, тощо. І якщо ви, маючи поверхові знання, навіть  пройдете конкурс, приймуть вас на роботу з покладанням конкретних обов’язків,  а ви через брак потрібних знань і вмінь з ними не впораєтесь, то звільнення неминуче. Ніхто вас доучувати чи переучувати не буде!

         Становище із працевлаштуванням випускників ВНЗ в найближчі роки не покращиться, бо сьогоднішня відстала економіка такої кількості висококваліфікованих спеціалістів просто не потребує. За оцінками експертів ринку праці України в наступні роки країна менше всього буде потребувати металургів і працівників машинобудівної галузі. Без роботи залишиться і багато банківських службовців. Похвилюватись прийдеться також страховикам. Експерти ринку праці включили в список найбільш «ризикових» спеціалістів працівників готелів і ресторанів, секретарів, офіс-менеджерів, референтів, помічників директорів і кадровиків, економістів, бухгалтерів і юристів. Спостерігається також зниження заявок від роботодавців в таких сферах, як робочий персонал, транспорт, логістика, маркетинг і реклама. Різко піднімається кількість вакансій медичного персоналу, будівельників і проектантів, сфер телекомунікації і зв’язку.

     Що ж робити в такій ситуації? Очевидно, треба почекати кращих часів, чим сидіти з дипломом без роботи і без перспективи її отримати. Очевидно і те, що навчатися до ВНЗ зараз повинні йти найобдарованіші випускники: переможці олімпіад, конкурсів, тощо. Блискуче завершивши навчання у ВНЗ, вони мають можливість при відсутності вакансій в Україні влаштуватись навіть за кордоном.
     А що ж робити «середнячкам». Припустимо, що вони, наперекір вищевказаним фактам, підуть теж навчатися до ВНЗ. На платні відділення вступити не важко, та й навчатися там легко, плати лише своєчасно гроші. Отримавши через 4-5-6 років високовартісний диплом, просидівши 1-2-3 роки без роботи, що буде робити ця молода людина? Піде здобувати робітничу професію. Логічно треба було б зробити навпаки – спочатку здобути професійну освіту, підзаробити грошей, свідомо роздивитись які галузі економіки стрімко розвиваються і вже потім продовжити навчання у вищому навчальному закладі. Погодьтесь, людина, яка працювала кваліфікованим робітником, має певний життєвий досвід, закінчивши ВНЗ, буде набагато більш компетентним у своїй галузі, ніж випускник, який такого досвіду не має.

        Все матеріальне, що нас оточує, від маленького гвинтика до літаків, від стільця на кухні до холодильника, телевізора, комп’ютера, одяг і продукти харчування, будинки і дороги, парки і сквери, автомобілі і тролейбуси – все зроблено руками кваліфікованих робітників на сучасному обладнані за відповідними технологіями. Кожен з вас може навчитися будь-якій професії при відповідальному і старанному ставленні до навчання. Придивіться навколо себе, які красиві та технологічно складні речі оточують нас і навчитися це робити  не так вже й просто, але можна, інші ж навчились. Зможете і ви.

     Аби мрія здійснилася, потрібно повірити в себе. А ще, щоб у тебе, у твої знання, талант повірили інші – батьки, вчителі, викладачі, а потім роботодавці, коллеги по роботі. Якщо докладете багато зусиль, то і отримаєте результат. Погодьтесь - доля багато в чому залежить від наполегливості та бажання. Стійко сприймайте перші невдачі, нехай вони дадуть поштовх здійсненню ваших мрії та зроблять із вас сильних особистостей. Від вас залежить, станете ви людиною, яка здійснила свою мрію, чи проживете власне єдине життя сіро та буденно, а потім шкодуватимете про свій вчинок.
 

     Пам'ятайте, що кінцевий вибір професії за вами особисто, тому що вибираючи майбутню професію, ви вибираєте свою долю!

 

Архів новин
Інтерактивна карта
Ссылка

Посилання

НМЦ ПТО

Блог методиста Рибак О.М.

Блог викладача Балабайко Н.М.

Сайт МОНУ

Сайт ЧВПУ ПО

Сайт Чернігівський центр ПТО

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Наші партнери
© 2019