Нд, 21.01.2018, 18.13.07
Ніжинський професійний аграрний ліцей
Привіт Гість | RSS
Головна сторінка | Виховна робота | Реєстрація | Вхід
Основні події
Журнал [1]
Орбіта профтехосвіти
Новини ліцею [77]
Учнівське самоврядування [2]
Публічна інформація [1]
Меню сайту
Погода
Форма входу

               

 

Вшановуємо героїв Крут

День пам’яті героїв Крут – ключова дата у модерній історії України.

99 років відділяють нас від тої кривавої події 1918 року, яка змінила національну свідомість українців, стала переломною в історії становлення незалежної Української держави.

29 січня 2017 року учні, майстри, бібліотекар на чолі із заступником із НВихР відвідали урочистий мітинг біля Меморіалу пам’яті героїв Крут. Слово тримали перші особи області: голова обласної ради – Вдовенко І.С., перший заступник голови Чернігівської ОДА – Сахневич Л.В., а також гість -народний депутат України – Ляшко О.В.; заупокійну літургію відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Невимовна патріотична атмосфера панувала поміж патріотично налаштованих учасників мітингу. Здавалося, що поетичні слова ведучих, мудрі виступи керівництва області, народного депутата, здійняті прапори різних політичних сил, - все зливається в одну потужну енергетичну молитву до неба. А на вустах пересічних громадян читалася фраза: «Боже, храни Україну і даруй нам єдність!!!!»

       25 січня відбулася зустріч ліцеїстів із представниками Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» Омеляненко Маргаритою та Головач Тетяною на тему «Бахмач, Крути – героїв не забути!». Дівчата розповіли хлопцям про трагічні січневі події 1918 року, наголосили на тому, що криваві бої тих днів стали ключовими в історії України. Омеляненко Маргарита (позивний «Марго») вже неодноразово бувала в зоні АТО, вона розповіла хлопцям про нелегкі будні наших воїнів на передовій, поділилася особистими відчуттями, побувши під обстрілами. На жаль, історія «має звичку повертатися»: події 1918 та сьогодення перегукуються кровопролиттям, пробудженням національної свідомості молодого покоління, вірою в майбутнє, героями, які ніколи не вмирають.

           17 січня відбулося засідання стипендіальної комісії ліцею в оновленому складі. Директор ліцею Лосина М.П., який є головою стипендіальної комісії, познайомив членів комісії із Постановою КМУ від 28 грудня 2016 р. № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення».  Після цього члени стипендіальної комісії розглядали такі питання: 1. Правила призначення академічних і соціальних стипендій ДНЗ «НПАЛЧО». 2. Порядок використання коштів передбачених для надання матеріальної допомоги та заохочення учнів в ДНЗ «НПАЛЧО». 3. Положення про іменні стипендії, що призначаються учням ДНЗ «НПАЛЧО». 4. Про призначення стипендії учням ліцею на ІІ семестр 2016 – 2017 н.р.

      Краса і велич символів державних

(до 25-ї річниці державних символів України)

18 січня 2017 року в читальному залі ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» був проведений бібліотечний захід у формі усного журналу «Державні символи України». Бібліотекар ліцею Шень С.А. розповіла учням про ювілейну дату державних символів України. Завідуюча бібліотекою – філіалом № 2 міської ЦБС Івасенко Н.І. познайомила ліцеїстів зі сторінками усного журналу:

«Наша перлина, наша святиня – Державний Прапор України».

 «Символ миру і творчої праці: історія Герба України».

«Пісня приречена на безсмертя – Гімн України».

Ніна Іванівна нагадала ліцеїстам і славетну «Молитву за Україну» українського філософа, письменника, проповідника , уродженця Ніжина Григорія Кониського.

Учні переглянули коротенькі відео фрагменти про становлення державної символіки. Для багатьох наших ліцеїстів Ніжин – маленька Батьківщина, тому їм цікаво було дізнатися про герб свого рідного міста. Науковий співробітник  Ніжинського краєзнавчого музею імені Спаського Кулик Л.Ю. розповіла учням історію герба Ніжина та пояснила семантику його зображень. Наприкінці заходу бібліотекарі провели з ліцеїстами бліц – вікторину «Пізнаймо Україну разом» та гру «Славетні українці».

Заступник директора Карпенко Л.Г. звернулася до вихованців із закликом бути справжніми синами своєї Батьківщини, своїми справами примножувати її славу, любити і берегти її!

         19 грудня на Святого Миколая учні ліцею прикрасили сосну, яка росте у внутрішньому дворику навчального закладу, незвичними іграшками. В позаурочний час хлопці, які здобувають професію зварювальника, разом із майстром виробничого навчання Пархоменком Ю.П. виготовили оригінальні іграшки у вигляді об’ємних геометричних фігур, пофарбували їх яскравими фарбами, а потім прикрасили дощиком. Тепер «новорічна красуня» милує око учнів, працівників та гостей навчального закладу. 

            Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини.  Цього дня  в ліцеї був  проведений відкритий виховний захід «Жити за законами держави». Бібліотекар Шень С.А. розповіла учням про їхні права й свободи, визначені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини,  ознайомила учнів із тим, як правильно реалізовувати свої права. Під час проведення заходу бібліотекар виховувала в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших. Сподіваємося, що хлопці добре усвідомили те, що людина, її життя і гідність, права та свободи є найвищою цінністю кожної держави.

        8 грудня 2016 р. було проведено зустріч учнів ліцею з лікарем Ніжинського наркологічного диспансеру. Тема зустрічі: «Профілактика шкідливих звичок у підлітків». Учні прослухали цікаву лекцію про згубний вплив куріння, алкоголю та наркотиків на організм людини. Лікар наводив життєві приклади з власної  практики, вражаючі статистичні дані з приводу вживання учнями спиртних напоїв та наркотиків. Після лекції учні задавали питання, на які отримували ґрунтовні і змістовні відповіді. Зустріч з ліцеїстами лікар завершив креативною порадою: «Можна в своєму житті вживати три «наркотики» : «ДРУЖБА», «ЛЮБОВ», «СПОРТ». Сподіваємося, що наші вихованці дослухаються до мудрої життєвої поради.

         6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил. До цього свята в Ніжинському професійному аграрному ліцеї був приурочений майстер – клас «Служити в ЗСУ – справа честі та обов’язку». Для проведення виховного заходу були запрошені працівники Громадської організації «Патріотичний Центр Український іноземний легіон» та громадської організації «ДОЗІР КРУК». Ігор Щокін та Максим Вертюк розповіли ліцеїстам про розвиток українського війська від козацьких часів до сьогодення (розповідь була підкріплена красивими кольоровими плакатами); продемонстрували військові вправи з користування автоматом, пістолетом, гранатою, а також прийоми захисту від ножа. Окремо хочеться подякувати майстру в/н групи 1606 Ющенку О.Г., який допомагав у організації та проведенні заходу. Хлопці змогли особисто спробувати себе у ролі захисника, потренуватися з макетами зброї. Переважна більшість юнаків зацікавилися корисною інформацією, усвідомили, що служба в ЗСУ – справа честі та обов’язку кожного чоловіка.

         Починаючи з 1998 року, в останню суботу листопада українці вшановують пам'ять заморених голодом. З нагоди цього дня 28 листопада в Ніжинському професійному аграрному ліцеї відбувся вечір пам’яті «Минуле стукає в наші серця». Зі словами скорботи перед учнями виступила бібліотекар навчального закладу Шень С.А., зазначивши, що голодомором тоталітарний режим знищував не лише сам український народ, а і його культуру, духовність, національну свідомість. Закликала ліцеїстів пам’ятати трагічні сторінки історії та плекати мир, адже саме в їх руках - збереження нормального ходу життя, де люди не гинуть від неприродної голодної смерті.

Також учні переглянули відеофільм про тогочасні історичні події. Загиблих від голоду учні вшанували хвилиною мовчання.

       2 грудня у Ніжинському професійному аграрному ліцеї відбулась година психолога «Вікторина по репродуктивному здоров’ю». У переддень заходу увесь світ відзначав Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Тому дуже доречно, що психолог ліцею Музиря Н.В. провела відповідну роботу. Наталія Володимирівна розповіла учням цікаву інформацію по репродуктивному здоров’ю, потім учні переглянули відеофільм і закріпили отримані знання.

              21 листопада в День Гідності та Свободи команду учнів ДНЗ «НПАЛ ЧО» було запрошено в Ніжинський Будинок дітей та юнацтва, де за ініціативи Ліги старшокласників м.Ніжина було проведено міський захід "Україна Гідності" з використанням гри з соціальних прав людини "Країні Гідності" в рамках проекту "Молодь для молоді: знай свої права - змінюй життя" від МБО "Партнерство "Кожній дитині". В ході гри 5 рівноправних команд приміряли на себе ролі парламентарів Країни Гідності та відповідно до наданих їм фінансових звітів, розроблених соціальним комітетом Парламенту, обирали стратегію для реалізації соціальних прав в країні.

Учнівський актив нашого навчального закладу на чолі із заступником директора з виховної роботи продемонстрував активність і виважену життєву та громадянську позицію!!!

        16 листопада  2016 року  - Міжнародний День толерантності. Психолог ліцею Музиря Н.В. провела з учнями груп 1401, 1402, 1501 годину психолога «Толерантність – мудрість душі». Учні висловлювали свої міркування з приводу того, що вони розуміють під поняттям «толерантність». Активно працювали над формулюванням якостей толерантної людини, а потім їх обговорювали. Цікавились тим, як стати толерантною людиною. Приємною несподіванкою для всіх учасників заходу стало формулювання підсумкової тези: «Добро – це бумеранг. Роби добро, і воно обов’язково до тебе повернеться!».

17 листопада  2016 року  - Міжнародний День відмови від куріння. Цього дня учні ліцею брали участь у акції «Зроби свій вибір». В рекреації  другого поверху навчального корпусу учнівський актив розмістив плакат з цікавою та корисною інформацією про куріння. Учні, які мають талант до малювання, в цей день змагалися у конкурсі учнівських карикатур на тему куріння.

              З 27 жовтня по 7 листопада  2016 року в ліцеї проходив конкурс плакатів на патріотичну тематику «Це моя Україна». У конкурсних роботах учні представили своє бачення нашої країни. Перемогу виборола група 1501. Класний керівник - Хомич Валентина Василівна. Плакат із промовистою назвою «Боже, храни Україну!» вразив гармонічним поєднанням кольорів та символічним змістом: учні нашого ліцею щиро бажають миру, злагоди і Божого благословення своїй країні. Вітаємо переможців!!!

         2 листопада 2016 року в читальному залі ліцею вихователь гуртожитку Репа О.М. проводила виховний захід «Торгівля людьми – сучасне рабство». Олена Миколаївна підготувала та повідомила учням експрес – інформацію по даній темі. Також учні переглянули цікавий фільм, відзнятий на реальних життєвих історіях людей, які випадково стали жертвами кмітливих та бездушних аферистів. Вихователь нагадала, що ніхто не має права розпоряджатися життям іншої людини. Учні підвели підсумок: «Варто бути обачним та обережним, адже кожну хвилину на будь – яку людину може чатувати небезпека».

           7 листопада 2016 року в гуртожитку ліцею проходив конкурс «Козацькі деруни». Учні кімнат об’єдналися у команди і готували справжню українську страву – деруни. Згуртованість, швидкість, винахідливість – саме такі риси продемонстрували хлопці під час приготування. Капітан кожної команди повинен був презентувати страву. За смаковими якостями впевнену перемогу  виборола команда, у складі якої були учні 321 та 325 кімнат. Вітаємо хлопців з перемогою!!!

          День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно не оминуло стіни і нашого навчального закладу. В кабінеті української мови та літератури було проведено конкурс учнівських есе «Для мене рідна мова – цілий світ». Представники від кожної групи І – ІІІ курсу  протягом уроку писали есе на задану тему. У своїх творчих роботах кожен із них продемонстрував любов та шанобливе ставлення до рідної мови. Деякі учні підкріплювали свої думки цитатами  відомих письменників. Майже у кожній роботі звучав заклик до сучасників: «Оберігати, плекати та передавати наступним поколінням цей неоціненний скарб – рідну мову!». Переміг у конкурсі учень групи 1401 Ткаченко Владислав.

             1 листопада 2016 р. відбулася зустріч учнів І курсу із старшим інспектором ніжинського відділу поліції Супруном В.М. та головним спеціалістом сектору профілактики правопорушень серед неповнолітніх  Служби у справах дітей при Ніжинському міськвиконкомі Євсою Є.В. на тему «Що таке правопорушення? Їх види. Відповідальність за них.». Валерій Миколайович та Євгеній Валерійович наголосили на окремих статтях Адміністративного та Кримінального кодексу України про відповідальність неповнолітніх та їх батьків за скоєні дітьми адміністративні та кримінальні правопорушення. Виступаючі навели окремі приклади здійснення неповнолітніми порушень, їх наслідків та відповідальності за них. Особливу уваго було приділено питанню відвідування учнями занять, адже в разі ігнорування неповнолітніми учнями навчального процесу, адміністративна відповідальність покладається на їх батьків. Сподіваємося, що ця бесіда не залишила байдужими першокурсників, а в їхній життєвій книзі переважатимуть тільки світлі і яскраві сторінки.

         28 жовтня 2016 р. психолог ліцею Музиря Н.В. проводила з учнями ІІ курсу захід «Торгівля людьми у сучасному світі». Наталія Володимирівна підготувала  та озвучила учням цікаві статистичні дані, наводила приклади життєвих ситуацій, наголосила на тому, як можна вберегтися від можливості стати «товаром». Після лекції учні ставили психологу та заступнику з НВихР питання, відбулася щира та дружня бесіда. Після цього учням було запропоновано переглянути фільм «Торгівля людьми у сучасному світі». Учасники заходу були шоковані, адже багато хто із них навіть не підозрював про існування у наш час такої кількості зла, звірства та насилля. Маємо надію, що почута учнями інформація стане їм у нагоді .

              10 жовтня 2016 р. у гуртожитку ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» проводився конкурс салатів  «У козацькому казані». У конкурсі  приймали участь учні, які представляли кімнати гуртожитку власноруч приготованими салатами. Журі конкурсу у складі: заступника директора з НВихР Карпенко Л.Г., вихователів Овдієнко Т.П., Репи О.М. та учнівського активу оцінювали смакові якості  страви, креативність у оздобленні, представлення. Впевнену перемогу у конкурсі вибороли представники кімнати 507 група 1604  (салат «Шик студента»). Друге місце посіли представники кімнати 525 група  1602 (салат «Людмила»). Третє місце дісталося представникам кімнати 518 група 1601(салат «Капустяна фантазія»). Переможці були нагороджені солодкими призами та грамотами. Хлопці довели, що у козацькому казані готуються смачні страви.

03.10.2016 р.

3 жовтня 2016 р. в  ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» пройшов патріотичний стріт – арт крейдою на асфальті  «З Україною в серці». У конкурсі  змагалися команди І курсу (група 1602), ІІ курсу (група 1501) та групи ТУ (групи 1608, 1604). Учасники малювали на асфальті кольоровою крейдою малюнки на патріотичну тематику. Журі конкурсу у складі: методиста ліцею Рибак О.М., заступників директора Петрової Л.В. та Карпенко Л.Г. оцінювали змістовність малюнка, відповідність його темі, підбір кольорової гами. Впевнену перемогу у конкурсі виборола команда групи 1602 , яку представляли Герасимов Нікіта та Близнюк Ростислав. Вітаємо першокурсників з хорошим початком у стінах нашого навчального закладу! ІІ місце посіли другокурсники, учні групи 1501 (Євлах Владислав, Карпенко Михайло, Сюр Олександр). Третє місце розділили між собою учні груп ТУ (1608, 1606). Вітаємо хлопців, адже головне для майбутніх захисників держави  -  жити з Україною в серці.

21.09.2016 р.

           13 вересня 2016 року у приміщенні бібліотеки Ніжинського професійного аграрного ліцею відбулася година пам’яті присвячена воїнам визволителям Ніжина від німецько – фашистських загарбників «Коли, нарешті, замовкли гармати». Бібліотекар ліцею Шень С.А. разом із учнями  підготували цікавий матеріал про події періоду окупації Ніжина, оформили книжкову виставку, підібрали цікаві ілюстрації , фотографії. Учні ліцею Тихонов Максим (група 1503) та Карпенко Михайло (група 1501) читали поезії про війну. Незабутні враження залишилися в учнів від розповіді відомого в Ніжині історика, краєзнавця Ємельянова Віктора Миколайовича. Він провів своєрідну паралель між тогочасними та сучасними подіями. Історичні факти не залишили байдужими учасників години пам’яті, а змусили замислитися над трагічними сторінками історії своєї Батьківщини.

15 вересня 2016 року було проведено урочисте покладання квітів учнями ліцею на братській могилі воїнам визволителям м. Ніжина від німецько-фашистських загарбників.

12.02.2016 р.

         Кожен з нас хоче, щоб життя його було прекрасним. Відчувати гармонію та щастя, бути потрібним рідним та близьким. Але, як цього досягти?...

         10.02.2016 року психологом ліцею  для учнів гуртожитку  в читальному залі ДНЗ « Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області» була проведена година психолога «Життя-це мить, зумій його прожити ».

 

 

Інформаційне повідомлення

 

Надання психологічної допомоги учасникам масових акцій, потерпілим внаслідок силового протистояння та членам їхніх сімей. Телефони довіри, за яким можна звернутися для консультацій у межах всієї України:

099-093-80-10            093-436-67-33            068-699-41-74

 На базі обласного центру практичної психології і соціальної роботи створено консультаційний пункт для осіб, які переживають стресовий стан, страхи, паніку тощо. 

Звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Слобідська, 83
тел. (04662) 60-55-53  

 

 

Архів новин
Посилання

НМЦ ПТО

Блог методиста Рибак О.М.

Блог викладача Балабайко Н.М.

Сайт МОНУ

Сайт ЧВПУ

Сайт ЧВПУ ПО

Сайт Чернігівський центр ПТО

Сайт ЧПБЛ

Сайт ППЛ

Сайт НПЛПС

Сайт ДПАЛ

Сайт СновськеВПУЛГ

Сайт ЧПЛП

Сайт ІПАЛ

Сайт КПАЛ

Сайт СокПАЛ

Сайт ЧПЛДП

Сайт ПТУ №33 с.Мрин

Сайт СосПАЛ

Сайт ЧПЛЗТ

Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наші партнери
Copyright MyCorp © 2018