
Більшість людей, живучи у круговерті повсякденних рутинних проблем, не замислюється над тим, що так чи інакше, але це ж саме життя затягує нас у вир різнопланових конфліктів із рідними, друзями, колегами, керівництвом, сусідами тощо. Дехто із нас панічно боїться конфліктних ситуацій, дехто навпаки – «жити без них не може», а виявляється все просто. Відомий американський психолог Ч.Ліксон наголошував: «Конфлікт – це норма життя. Коли Вам здається, що у Вашому житті немає конфліктів, перевірте,чи є у Вас пульс».
Саме питання конфліктів стало темою обговорення під час лекції – тренінгу «Стратегії розв’язання конфліктних ситуацій», який підготувала і провела для учнів Ніжинського професійного ліцею» психолог Музиря Н.В. 20 квітня 2017 р.
Учні висловлювали своє бачення сутності конфлікту, порівнюючи його з рослинами, посудом, одягом, їжею, тваринами і т.д. Наталія Володимирівна зачитала визначення слова «конфлікт» та розповіла присутнім про види конфліктів, їх структуру, попередження, стилі поведінки учасників конфліктних ситуацій. Потім була проведена робота в групах: учням потрібно було сформулювати і зачитати позитивні і негативні наслідки конфліктів. Для підкріплення теоретичних настанов, психолог зробила ліричний відступ і розповіла учням цікаву притчу «Відро з яблуками». Також у ході заходу було обговорено техніку «ОВУН» та її основні правила, продемонстровано відео «5 порад, як уникнути конфліктів». Після цього психолог зачитувала конкретні конфліктні ситуації, а учні пропонували їх розв’язання. Наталія Володимирівна запропонувала учням до уваги цікаві та змістовні поради популярного американського педагога - психолога Дейла Карнегі.
На завершення психолог порадила (радимо це зробити усім читачам даної статті):
1. Візьміть чистий гладенький аркуш паперу, уявіть, що це Ви або Ваші друзі, рідні, колеги.
2. Зімніть його якомога дужче.
3. Гарненько розправте аркуш, розгладьте його і погляньте, який він!?
4. Зробіть висновок.
Стосунки між людьми, які пережили міжусобний конфлікт, можна налагодити, але вони ніколи вже не будуть такими як колись,на них залишаться рубці, лінії, так, як і на аркуші паперу.
Маємо надію, що третьокурсники, які плідно попрацювали з психологом на занятті, будуть повністю озброєні, коли зустрінуться з КОНФЛІКТОМ у дорослому житті. |